Jesteś tutaj : AKTUALNOŚCI

O Kolegium Badań Stosowanych

Dział Nauki jest wyspecjalizowaną jednostką w strukturze organizacyjnej WSG, zajmującą się wspieraniem działalności naukowo-badawczej pracowników Uczelni. 

Darmowy webinar "Writefull – narzędzie do korekty tekstów naukowych", 18.11.20

2020-11-16 13:18:59

 

Szanowni Państwo!

 

W środę 18 listopada br. o godz. 13:00  odbędzie się kolejny darmowy webinar adresowany zarówno do pracowników naukowych, jak i studentów: 

"Writefull – narzędzie do korekty tekstów naukowych"

 

 Formularz rejestracyjny jest dostępny tutaj.

 

 

Writefull został specjalnie zaprojektowany dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni do korekty tekstów naukowych w języku angielskim. Sugerowane poprawki opierają się na rzeczywistym zastosowaniu danego słowa czy struktury gramatycznej, zależnym od kontekstu, a nie na ustalonym zestawie reguł gramatycznych. Writefull różni się od innych podobnych narzędzi tym, że wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów milionów artykułów z naukowych czasopism. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę. O wiele więcej niż ogólnodostępne narzędzia do sprawdzania gramatyki i pisowni, sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, sugeruje brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopismach.

 

Speakers: Igor Osipov, PhD, VP Digital Science; Juan Castro, PhD, co-founder Writefull; Alberto Villar, PhD, co-founder Writefull; Hilde van Zeeland, PhD, expert in Applied Linguistic in Writefull.

 

Język: angielski
Czas trwania: 1 godzina

 

Zachęcamy do udziału.

Wróć do listy aktualności

do góryDział Nauki - Wyższa Szkoła Gospodarki