O Kolegium Badań Stosowanych

Dział Nauki jest wyspecjalizowaną jednostką w strukturze organizacyjnej WSG, zajmującą się wspieraniem działalności naukowo-badawczej pracowników Uczelni. 

Wykłady Jadwiżańskie

 

 

Wyższa Szkoła Gospodarki rozpoczęła w dniu 27 kwietnia 2020 r. realizację cyklicznych Wykładów Jadwiżańskich. W ramach tego cyklu zaplanowano wykłady i dyskusje panelowe dotyczące istotnych i aktualnych tematów żywo interesujących społeczność akademicką. Pierwszy cykl Wykładów podejmuje zagadnienia wielkich idei ludzkości, takich jak: prawda, dobro, piękno, życie, wolność, własność, szczęście. Drugi cykl - tematów związanych z szeroko rozumianą edukacją, a szczególnie jednego z jej celowościowych procesów – wychowaniu, rozumianego jako proces sprzyjający rozwojowi człowieka.

Tytuł "Wykłady Jadwiżańskie" związany jest oczywiście z patronką Uczelni - Świętą Jadwigą Królową, której życie i dzieła miały wymiar uniwersalny, ponadczasowy i ponadnarodowy. 

Wykłady Jadwiżańskie wpisane zostały w działania Wirtualnego Festiwalu Nauki i realizowane są od początku w wersji zdalnej, na platformie Microsoft Teams, tradycyjnie w poniedziałki, o godzinie 17.00. 

Zapraszamy do śledzenia informacji o zbliżających się spotkaniach. Warto również zapoznać się w notkami z tych wykładów, które się już odbyły. Znajdą je Państwo w Aktualnościach na naszej stronie oraz na stronie głównej WSG

do góryDział Nauki - Wyższa Szkoła Gospodarki